Zalety domowych elektrownii wiatrowych

Domowe elektrownie wiatrowe często są opracowywane na podstawie rzeczywistych pomiarów wiatru i można oszacować właściwości przepływu, takie jak średnia prędkość wiatru i poziom turbulencji biorąc pod uwagę rozmiar, kształt i dystans do wszelkich pobliskich przeszkód. Turbiny wiatrowe wykorzystują siłę wiatru i używają ją do produkcji energii elektrycznej.

 

Korzyści z turbin wiatrowych:

Obniżają rachunki za energię elektryczną

Wiatr jest za darmo, więc kiedy już zapłaciłeś za początkową instalację, Twoje koszty energii elektrycznej zmniejszą się.

Obniżają emisję dwutlenku węgla

 

Koszty

 

Koszt systemu zależy od wielkości i sposóbu montażu

 

Utrzymanie

 

Utrzymywanie kontroli niezbędne jest co kilka lat, i generalnie będzie kosztować około £ 100 do £ 200 rocznie, w zależności od wielkości turbiny. Zadbana turbina powinna wytrzymać dłużej niż 20 lat, ale być może trzeba będzie wymienić przetwornicę na jakimś etapie w tym czasie, w cenie £ 1000 do £ 2000 na dużym systemie.

 

Dla systemów off-grid, baterie również wymagają wymiany, zwykle co sześć do dziesięciu lat. Koszt wymiany baterii zależą od konstrukcji i skali systemu.

 

Oszczędności i przychody

 

Turbiny montowane na budynkach często produkują mniej energii elektrycznej niż na słupach.

 

Turbiny wiatrowe używają dużych noży, aby złapać wiatr. Im silniejszy wiatr, tym więcej energii elektrycznej jest produkowana. To oczywiste, aczkolwiek instalując dużą elektrownię będziemy musieli liczyć się z kosztami, które często są naprawdę bardzo duże. Natomiast domowe elektrownie wymagają mniejszych nakładów kosztów.

Dodaj komentarz